Jarmark Świętojański – zaproszenie

Jarmark Świętojański- w dniach 04-19 lipca 2020 poznański Stary Rynek znów zapełni się kolorowymi kramami. Po raz 45 odbędzie się Jarmark Świętojański, w tym roku szczególny, bo trochę mniejszy  za sprawą pandemii. Do Poznania zjadą znów artyści, rękodzielnicy i rzemieślnicy. Będzie to znakomita okazja nie tylko do podziwiania i kontemplowania ich sztuki, ale każdy będzie mógł kupić  dla siebie coś szczególnego, wyjątkowego.

 

Drewniane domki handlowe zapełnią się unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi, takimi jak: biżuteria z bursztynu, drewna i skóry, wianki i ozdoby z naturalnych kwiatów, odzież i galanteria z Indii i Nepalu, itp., biżuteria wykonywana techniką frywolitkową, ręcznie szyte notesy, ręcznie wykonywana galanteria dla Panów czyli muchy i spinki do mankietów, breloki i inne dodatki do stroju, unikatowa biżuteria hand- made w stylu retro wykonywana z części pochodzących ze starych zegarków, biżuteria z tęczowego szkła antycznego Roman Glass pozyskiwanego z wyrobisk archeologicznych na terenach dawnego Cesarstwa Rzymskiego, autorska biżuteria ze srebra i tytanu, ubrania z lnu, torby, galanteria lniana. Niektórzy z wystawców podczas Jarmarku na miejscu realizują również indywidualne zamówienia dla klientów, np. biżuteria czy obrazy wykonywane w technice aerografu. Poznańskie Pogotowie Społeczne zaprezentuje również bogatą ofertę rękodzieła wykonanego przez swoich podopiecznych.

 

Głodni i spragnieni znajdą smakołyki czyli tradycyjne podlaskie wędliny, góralskie sery i napoje regionalne, w tym piwa rzemieślnicze Browaru Szreniawa, miody z wielkopolskich pasiek i inne wyroby pszczele, oryginalne herbaty i kawy ze Sri Lanki. Stoiska handlowe będą czynne codziennie już od godziny 10:00 do godziny 21:00 lub do „ostatniego” klienta. Trudno wyobrazić sobie Jarmark Świętojański bez liczniejszej w tym roku grupy kolekcjonerów, numizmatyków, filatelistów i handlarzy starociami.